כללי,  שירותים מקצועיים,  תיירות ונופש

מדינה ירוקה? מה חשוב לדעת

בעידן הקורונה אנחנו ערים למושגים חדשים שפוקדים אותנו, כמו ה"קפסולות", שיטת ה"רמזור" המגדירה לפי צבעים מי עובר את "רף החסימה" ומי לא. למעשה איננו יודעים באמת עד מתי נשתמש במושגים שכל כך התרגלנו אליהם בפרוץ הנגיף בעולם. חלוקת המדינות לפי קטגוריות צבעים חשובה ביותר בקרב הנוסעים לחו"ל ומשפיעה גם על ביטוח נסיעות לחו"ל לאלו הטסים. 

נוסעים לחו"ל השבים חזרה לישראל חייבים לדעת אם המדינה ממנה הם שבים שיית בהגדרתה למדינה ירוקה או למדינה אדומה. הנתון הזה משפיע על מספר ימי הבידוד שאותם טסים השבים לארץ יצטרכו להיכנס לבידוד. מה ההגדרה קובעת? טסים השבים ממדינות ירוקות יוכלו לחזור לישראל ולתפקד ממש כרגיל ללא כל צורך בכניסה לבידוד, אילו אלו השבים ממדינות אדומות צריכים להיכנס לבידוד באופן מידי למשך 14 ימים ורק לאחר ביצוע בדיקת הקורונה השנייה יצאה שלילית הם יוכלו לצאת מהבידוד. חשוב לדעת כי ניתן לקצר את משך הבידוד ל 10 ימים אם מבצעים בדיקת קורונה ביום התשיעי לבידוד והיא יצאה שלילית. 

איך אני יכול לדעת אם היעד אליו אני טס היא מדינה ירוקה או מדינה אדומה? 

חשוב לזכור כי העדכונים הקשורים למדינות העולם משתנים תכופות וכדאי מאוד לעקוב אחרי העדכונים. באתר משרד הבריאות ניתן להתעדכן באופן שוטף במעמד המדינות השונות ברחבי העולם ומהן ההנחיות עבור כל אחת מהן. 

באופן עקרוני, חברות הביטוח לא מחייבות את המבוטחים באופן שונה על ביטוח נסיעות לחו"ל אם הם טסים למדינה אדומה או ירוקה. חשוב לבחון אם המדינה מוגדרת על פי משרד הבריאות כאדומה או ירוקה  עבור זמן הבידוד שתידרשו בחזרתכם (במידה ותדרשו) בהתאם למדינה ממנה אתם שבים. 

איך אני יכול להיות בטוח לפני שאני טס?

היום בעידן הקורונה הטסים לחו"ל לוקחים על עצמם אחריות גדולה יותר מלפני שהכרנו את המגיפה. ישנם יותר סיכונים לביטול טיסות ע"י חברות התעופה, שינויים ואיסורים הנובעים מהחלטות ממשלתיות שונות וכמו כן גם סיכונים בריאותיים. לכן חשוב לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל המותאם לקורונה לפני שטסים לכל יעד בעולם ללא קשר אם מדובר במדינה אדומה או ירוקה. 

דילוג לתוכן