כללי,  שירותים מקצועיים,  תיירות ונופש

טנזניה – מה אפשר לראות בה?

טנזניה הפכה כבר מזמן למוקד משיכה לתיירים רבים מהארץ ומכל העולם. מה הופך אותה למושכת כל כך? לפניכם כל מה שמייחד אותה ויגרום גם לכם לרצות לטייל בה!

מידע כללי על טנזניה

לפני שנעסוק במה שניתן וכדאי לראות בה, כדאי שנכיר אותה מעט. אם כן, מדובר על מדינה, שנמצאת בחלקה המזרחי של אפריקה והיא גובלת במדינות מרתקות גם כן כמו קניה, אוגנדה, קונגו ועוד. כמו כן, היא גם נושק לאוקיינוס ההודי, המרהיב ביופיו ועליו נרחיב עוד בהמשך.

הטבע במלוא תפארתו

בזבוז גדול הוא לטוס ליבשת אפריקה ולא להשתתף בטיול ספארי. במהלך טיול כזה ניתן לראות את הטבע, כפי שהוא מתנהל ללא התערבות האדם והכוונה היא לכך, שניתן לראות את התנהלות בעלי החיים הפראיים, את הצומח באקלים האפריקאי ועוד. כל אלו, בשליטה מלאה של הטבע ואין ספק, שמדובר על מראה מעורר השראה!

הר קילימנג'רו

טנזניה מספקת לתיירים המגיעים אליה, מלבד הטבע הפראי, גם נופים מרהיבים ומיוחדים ואחד המומלצים שבהם הוא הר הקילימנג'רו. הר זה הינו הר געש רדום והוא נמצא בלב מישור כשהוא מתנשא לגובה של קרוב ל-6 ק"מ והיות שכך – פסגתו מושלגת והוא מהווה מראה מיוחד בנוף המדברי של טנזניה.

נגורונגורו

נגורונגורו הוא איזור שימור, שקיבל את שמו ממכתש נגורונגורו הנמצא בשטחו. מכתש זה הוא הקלדרה השלמה הגדולה בעולם, שנוצרה לפני כ-2 מיליון שנים כתוצאה מקריסה של הר געש. בתוך איזור שימור זה, מלבד המכתש העצום והמרהיב, ניתן גם לצפות בבעלי חיים ייחודיים לאיזור זה, אשר הפכו אותו לאתר מורשת עולמית ושמורה ביוספרית. כמו כן, ניתן גם ללמוד שם על חיי בני שבט המסאי, שהוא שבט בעל אורח חיים מעניין ומיוחד.

זנזיבר

איזור נוסף, שמושך אל טנזניה תיירים רבים הוא זנזיבר. מדובר על חבל ארץ, הכולל את איי זנזיבר ופמבה. הסיבה העיקרית למשיכה הגדולה לאיזור זה היא החופים המדהימים המקיפים את האיים האלו לצד האווירה השקטה והמרגיעה בהם, המאפשרת למגיעים לשם לנפוש במלוא מובן המילה!