כללי,  תיירות ונופש

האטרקציות העיקריות שמציעה וייטנאם

וייטנאם היא דוגמה נהדרת לשיקום מוצלח במיוחד אחרי מלחמה ארוכה ומיותרת. המדינה – שמשתרעת על שטח של כ-330,000 קמ"ר וחיים בה כ-100 מיליון בני אדם – מציעה נופים יפהפיים כולל אזור שהוכתר כאחד משבעת פלאי עולם הטבע.

מפרץ הא לונג

בצפון וייטנאם שוכן מפרץ בשם הא לונג (Ha Long) שהוכתר גם כאתר מורשת עולמי וגם כאחד משבעת פלאי עולם הטבע. פירוש השם בוייטנאמית הוא המקום שבו שקע הדרקון והוא מקושר למסורת עתיקה. לאורכו ולרוחבו של המפרץ ישנם כ-3,000 איים ואיונים, כולל אחד בעל צורה של תרנגולים שנלחמים זה בזה ועוד אחד שחיים בו צבים מרגשים. בנוסף יש עוד איים ואיונים שמתנשאים לגובה רב ונראים כמו צוקים שפרצו מהמים. אטרקציות נוספות במפרץ הא לונג הן סיור בנקרות נסתרות ורחצה במפרצונים קסומים.

מפל האהבה ומפל הכסף

עוד אטרקציה שמציע הטבע בצפונה של המדינה – שאורכה, אגב, הוא כ-2,000 ק"מ ובהתאם צורתה היא כשל בננה – היא מפלים יפהפיים. בפרט פופולריים מפל הכסף, שזכה לכינוי זה בגלל שהמים שלו נראים כמו חוטי כסף מכושפים, ומפל האהבה, שמרוחק כ-14 ק"מ בלבד מהעיר סאפה וכדאי להגיע אליו במסלול רגלי קצר דרך יערות.

גם סביב פו לונג, שגם היא חלק מהצפון הוויטנאמי, נמצאים מסלולים מומלצים לטרקים, ובפרט למיטיבי לכת שרוצים לחוות את הנופים המסעירים באופן בלתי אמצעי. כמו כן יש באזור זה כפרים רבים שבהם ניתן לצפות באורח החיים המסורתי של תושבי המדינה.

דלתת המקונג בדרום וייטנאם

בחלקה הדרומי של וייטנאם נמצאת הדלתא של נהר המקונג. נהר זה זורם מטיבט דרך סין, בורמה, לאוס, תאילנד, קמבודיה ובסופו של דבר נשפך לים סין הדרומי סמוך לבירה הווייטנאמית הו צ'ין מין (העיר שבעבר נקראה סייגון).

המקום שבו הנהר נשפך לים כולל מאות שלוחות, שווקים צפים וכפרי דייגים (שחלקם גם כן צפים על הנהר). טרסות האורז שסביב המים ושילובי הצבעים המרהיבים לאורך כל שעות היממה משלימים תמונה שלא תשכחו גם הרבה אחרי שתחזרו לישראל. בהו צ'י מין סיטי עצמה כדאי לבקר במנהרות התת קרקעיות.