כללי,  שירותים מקצועיים

מה כוללת תחזוקת מערכת סולארית?

העולם מתקדם: האפשרות להפיק חשמל בזכות השמש, בלי שימוש בפחם מזהם או בגז שגם הוא מזהם את האוויר שכולנו נושמים, מובילה למספר הולך וגדל של מערכות סולאריות. על-פי כל ההערכות הביקוש להתקנת פאנלים שקולטים את אור השמש וממירים אותו לחשמל שכולנו זקוקים לו עוד ילך ויגדל – ובהתאם מתרחב גם הצורך בתחזוקתן של מערכות מתקדמות אלה. בעמוד זה תמצאו מידע אודות תחזוקת מערכת סולארית שיעזור לכם להבין איך שומרים עליה לאורך זמן רב.

ניקוי באופן קבוע

הבסיס לתחזוקתן של המערכות הסולאריות הוא ניקוי קבוע שלהן. ניקיון מושלם הוא מרכיב קריטי ביעילות הפאנלים: כל לכלוך פוגם ביכולת לקלוט את אור השמש, ולכן מגביל את תפוקת החשמל האפשרית – ובכך מפחית את הרווחיות של המערכת. 

בהתאם חשוב מאוד לנקות מהפאנלים אבק, עלים, ענפים וכל פסולת או לכלוך אחרים. הניקוי של התאים הרגישים מתבצע באמצעות מברשת רכה וחומרי ניקוי עדינים וייעודיים עבורם.

בדיקות תקופתיות

מרכיב חיוני נוסף במסגרת תחזוקת מערכת סולארית הוא בדיקות תקופתיות. כמו כל מכשיר או מערכת, גם הפאנלים הסולאריים עלולים לסבול מתקלות שונות ומבלאי בלתי נמנע, ולכן הצורך לבחון את כלל מרכיבי המערכת. בפרט יש לבדוק את החיווט, את המהפך (האינוורטר) ואת מערכת ההרכבה – ולטפל בכל פגם מוקדם ככל האפשר.

בהקשר זה חשוב לדעת שהאינוורטר, כלומר החלק שממיר את הזרם החשמלי הישיר לזרם חילופין שבאמצעותו ניתן להפעיל מכשירים חשמליים בבית, הוא מרכיב קריטי במיוחד. כשהוא נפגם, מכל סיבה שהיא, התוצאה עלולה להיות השבתת כל המערכת ואפילו נזקים בלתי הפיכים, ולכן הבדיקה התקופתית שלו הינה חובה.

ניטור ביצועים

ניטור ביצועים מאפשר זיהוי מוקדם ככל האפשר של כל בעיה לפני שהיא מחמירה, וכן מצבים של חוסר יעילות מרבית. בזכות הניתור והאיתור המהיר, ניתן גם לספק את המענה הנכון ולחזור לייצר מקסימום חשמל מהשמש.

תחזוקת מערכת סולארית – רק ע"י איש מקצוע מיומן ואמין

תחזוקת מערכת סולארית כך שאפשר יהיה להפיק ממנה מקסימום תועלת לטווח ארוך מחייבת בקיאות מקצועית. דגש נוסף הוא ניסיון, ולכן מומלץ להקדיש זמן ומחשבה לבחירת החברה שתספק את השירות יקר הערך הזה. 

דילוג לתוכן