כללי,  שירותים מקצועיים

קניית זהב: איך עושים את זה?

לא עוד מוצר מהסופר או הקיוסק השכונתי, קניית זהב היא תהליך שיש לבצע בצורה חכמה ומסודרת. אם גם אתם, כמו רבים אחרים, בוחרים להשקיע את ההון שלכם בחומר ששומר על ערכו ומטפס במחירו לאורך דורות על גבי דורות, הרי שרכישת זהב היא ככל הנראה הצעד הנבון ביותר שאתם מתכננים לעשות. אך כיצד לתכנן באמת?

המתכת הנדירה הזו, שמשגעת את העולם כבר שנים, ניתנת לרכישה במספר דרכים, והיא נחשבת לנכס סולידי ויציב במיוחד. מרבית המסחר בזהב מתרחש בבורסות המקוונות בלחיצת כפתור, אך אתם בוודאי לא מחפשים להיכנס למשחק הזה של הסוחרים הגדולים, אלא פשוט רוצים השקעה סולידית וחכמה, מקום בטוח להניח בו את החסכונות שלכם. הנה האפשרויות.

קניית זהב בישראל

בישראל ניתן לקנות זהב בכמה וכמה אופנים, בהתאם לרצון שלכם:

  1. תכשיטים – משחר הימים תכשיטים ליוו את האנושות, ועם התפתחות הכרייה והעבודה עם מתכות, גם תכשיטי הזהב נכנסו לסירקולציה של המסחר והעושר. מאז ועד היום עובדו אינספור גושי זהב לכדי תכשיטים, וקניית תכשיטי זהב נחשבת עד ימינו לדרך מקובלת להשקיע את ההון שלנו בצורה בטוחה (ואף משמת כנדוניה)
  2. מטבעות זהב – אכן, כמו בתיבות האוצר מהסרטים הישנים, הרי שמטבעות זהב נחשבות עד היום לדרך לגיטימית ומקובלת לשמור על הזהב שלכם בהשקעה טובה. ישנם מטבעות זהב מכל העולם (קרוגרנד מאפריקה, אדר מקנדה וכיו"ב) וניתן לרכוש לא רק לפי המחיר, אלא גם לפי הטעם, כי אם אפשר, אז נחמד שההשקעה שלכם תמצא חן בעיניכם גם פיסית.

קניית זהב במטילים

הדרך השלישית (ולא האחרונה) לרכישת זהב היא כמובן במטילי זהב. בעוד שתכשיטי זהב מגיעים גם קטנים במיוחד, ומטבעות ניתן למצוא גם כן בגדלים סבירים גם למשקיע המתחיל, הרי שמטילי זהב לרוב מצריכים השקעה גדולה יותר, וכמובן יותר משתלמת. 

כמו במוצרי השקעה רבים בעולם (לא ניירות ערך אלא מוצרים), הגודל בהחלט קובע. לדוגמא, אם תשקיעו בדירה, ככל שהיא גדולה יותר, כך המחיר למטר רבוע יורד. ובכן, כך הדבר גם במטילים. ככל שגודל מטיל הזהב שתקנו רב, כך מחירו גדל כמובן, אך המחיר לגרם יורד. בדקו את מחיר הזהב לפני קניית זהב, וגם לפני מכירתו או משכונו בשוק, כדי לזכות בערך הרב ביותר מהעסקה.