כללי,  שירותים מקצועיים

יש מצבים בחיים בהם חייבים איש מקצוע לצידכם, ובכל הנוגע למשפט הפלילי, אין ספק שזה מהרגעים הללו. עורך דין פלילי הוא אדם שיכול להציל אתכם מהרבה מאוד צרות, וכדאי שיהיה לכם מישהו שאתם סומכים עליו ללוות אתכם בדרך.

התנהגות פלילית מוגדרת בחוק בצורה ברורה למדי, ובעוד שישנן מספר התנהגויות שמוגדרות פליליות בכל העולם, כמו רצח או גניבה, הרי שישנן התנהגויות שיהיו מוגדרות כפליליות במדינות מסוימות, ובאחרות לא. חוקי מדינת ישראל מגדירים לא מעט התנהגויות פליליות, אך זה מתוקף תפקידו של השופט בסופו של דבר להכריע, על סמך הראיות המובאות בפני בית המשפט, האם ההתנהגות אכן נחשבת פלילית, ובמידת ההרשעה בעבירה פלילית, מה יהיה העונש.

תחומי עיסוק של עורך דין פלילי

ישנם לא מעט תחומי התמחות בעולם המשפט, ובטח שבעולם המשפט הפלילי. עורך דין פלילי יכול להיות מומחה במספר תחומים או לבחור להתמחות בתחום אחד בלבד – 

  • עבירת צווארון לבן – כל העבירות של מתן שוחד, הלבנת הון, עבירות מס וכיו"ב, לרוב מדובר בעבירות שמבוצעות על ידי אנשים שבחיי היום-יום שלהם דווקא לא נחשבים לעבריינים, כלומר אנשי עסקים, בעלי חברות וכיו"ב.
  • עבירות מין – תחום קשה וקשוח במיוחד, המערב אמוציות רבות וקשיים שמאתגרים גם את מערכת החוק כולה, גם מן הצד המואשם וגם מן הצד המאשים.
  • עבירות מחשב וסייבר – תחום שהלך והתפתח בעשורים האחרונים, בעיקר ובמקביל להתפתחות רשת האינטרנט, וכוללות בין היתר פעילות כמו הימורים, מסחר לא חוקי, פרסום שווא למטרות הונאה, סחיטה, מרמה וכיו"ב.

מה חשוב במיוחד?

בכל הנוגע לתחום הפלילי אין ספק שהדבר הכי חשוב הוא לפעול במהירות. אין זמן להתעכב, שכן איסוף הראיות ובניית התיק הולכים ונהיים קשים יותר ככל שהזמן עובר. במידה ואתם מואשמים או תובעים בתביעה פלילית, כדאי לפנות לעורך דין פלילי בהקדם האפשרי.

אם אופי התביעה ברור לכם, הרי שמוטב לעבוד באופן ישיר עם עורך דין המתמחה בתחום בו התביעה מתבצעת. בין אם מדובר בעבירות צווארון לבן, עבירות מין, עבירות מחשב וסייבר, ובין אם מדובר בגרימת מוות ברשלנות, הייצוג המשפטי על ידי עו"ד פלילי צריך להיות מידי.

דילוג לתוכן