כללי,  שירותים מקצועיים

איך בעצם בוחרים קבלן בניין?

הבחירות שאנו מבצעים בכל רגע בחיים נותנות את המשמעות כמו גם את התוצאות. אם אנחנו בוחרים נכון, בתבונה הנדרשת, הרי שעולה הסבירות כי התוצאות יהיו בהתאם. אם אנחנו בוחרים בלי תשומת לב רבה, גם אז התוצאות תהיינה בהתאם. בחירת קבלן בניין היא דבר משמעותי מאוד, שכן תהליך של בנייה הוא לא דבר קל במיוחד, והאדם שיבצע עבורכם את התהליך חייב להיות מושלם עבורכם.

אבל איך יודעים מראש האם הקבלן שפגשנו או שוחחנו עימו הוא האדם הנכון? ובכן, כמו בכל בחירה חשוב להכיר את הקריטריונים החשובים ביותר, שיעזרו לכם לשמור על פוקוס ולהגיע להחלטה בצורה שקולה ונבונה.

4 הקריטריונים לבחירת הקבלן שלכם:

  1. תקשורת טובה – כן, לפני הכול התקשורת חייבת להיות בריאה. נכון, דברים יכולים להשתנות, וגם תקשורת מושלמת יכולה לקבל פניה לא בריאה, אבל אם אתם מרגישים בנוח מאוד לחלוק, לשוחח ואפילו להתווכח עם הקבלן שאתם בוחנים, ויש עם מי לדבר, זה סימן בריא שיאפשר גמישות בתהליך ארוך של בניה, הכולל אתגרים ולעיתים קשיים בדרך.
  2. ניסיון – מישהו עם ניסיון רב בסגנון הבניה שאתם מחפשים או בכלל, הוא בדרך כלל גם מומלץ. בלי המלצות קשה להתקדם ולצבור ניסיון בתחום זה, כך שאם הקבלן מחזיק תיק עבודות מרשים, בהחלט מומלץ לעבוד עימו.

על מחיר ואחריות:

  1. מחיר – כמו בכל דבר אחר, גם כאן בעולם הקבלנות ניתן למצוא מחירים שונים, לשירותים דומים או דומים לכאורה. אם התקציב שלכם הרבה מתחת למה שהקבלן המושלם דורש, יכול להיות שתאלצו להתפשר. וכאן אנו ממליצים דווקא להתעקש, להשיג קצת יותר תקציב, ולוודא שהלכתם עם קבלן בניין מקצועי גם אם הוא יקר יותר. הסיבה היא שלאורך זמן, במהלך הפרויקט, הוא יחסוך לכם הון תועפות.
  2. אחריות – בין אם על הבניה של השלד ובין אם על עבודות שונות כמו הזזת ספרינקלרים, בסופו של דבר קבלן שיודע את עבודתו ייתן לכם אחריות מלאה על השירות שהוא נותן לכם, שכוללת עמידה בתקציב, עמידה בזמנים, ועבודה רק עם החומרים הטובים ביותר.
דילוג לתוכן