אוכל,  כללי

משלוח מנות לפורים – כדאי לבחור חכם

פורים הוא החג היהודי הנחגג ב-14 בניסן. סיפור פורים מבוסס על מגילת אסתר. במהלך החג הזה, היהודים חוגגים עם הרבה אוכל ושתייה. במהלך פורים מעודדים יהודים לאכול ולשתות הרבה וככזה, חשוב גם למסעדות לספק להם מנות כמו אוזני המן, קרפלך, לאטקס, בלינצ'ס ועוד בתקופה זו. חלק מהמסעדות מוכרות את המנות שלהן מראש בעוד שאחרות מכינות אותן טריות באתר. פורים הוא חג יהודי החוגג את הצלת העם היהודי מידיו של המן הרשע, מלך פרס. הסיפור מסופר במגילת אסתר. ארוחת פורים מסורתית כוללת אוזני המן, עוגיה במילוי פרג וממותקת בסוכר, וגפילטע פיש שהוא דג מעושן או אפוי. במאמר תבינו את ההקשר של משלוח מנות לפורים.

משלוח מנות לפורים – נקודות חשובות

על מנת לחגוג את החג היפה הזה, יש לבשל ולהכין הרבה אוכל לבני המשפחה והאורחים. פורים הוא החג היהודי הנחגג ביום ה-14 של חודש אדר בלוח העברי. החג מציין את הצלת יהודים ממזימתו של המן, שר של המלך אחשוורוש, להשמידם ולהחליפם באנשי מרדכי. פורים הוא חג יהודי החוגג את הצלת העם היהודי מהאימפריה הפרסית העתיקה.

פורים הוא חג המנציח את ישועת ה', והוא בסימן שמחה, משתה, מתן מתנות והתלבשות. יהודים אוכלים לקינוח עוגיות אוזני המן, שהן מאפים משולשים במילוי שוקולד, שזיפים מיובשים או פרג. תרצו למצוא משלוח מנות לפורים שמכיל אוזני המן וזאת אם תהיו מעוניינים להבטיח את שביעות רצונו של מקבל המשלוח.

קצת על הסיפור

סיפור פורים מתחיל במרדכי ואסתר, שני יהודים תושבי פרס שאלוהים אמר להם להציל את עמם מעלילת המן, שרו של המלך אחשוורוש. בפרס העתיקה הורשו כל היהודים לחיות רק בעיר אחת בשם שושן. אבל מרדכי ואסתר לא הסתפקו בהגבלה זו ורצו לגור גם בשושן. המן ראה בהתרסה שלהם הזדמנות והגה תוכנית להרוג את כל היהודים ברחבי פרס (כולל אלה שחיים מחוץ לשושן). הוא שכנע את המלך אחשוורוש שצריך להרוג את כל היהודים ביום אחד – אחרת ימרדו בו. בכל אופן, כיום חוגגים זאת עם משלוח מנות לפורים.

דילוג לתוכן