בריאות,  כללי

מה חשוב לדעת על כסא גלגלים קל משקל?

טכנולוגיות ייצור משוכללות בתחומים רבים משפרות את החיים שלנו בשלל דרכים. אחת החשובות שבהן היא כסאות הגלגלים, שהולכים והופכים לנוחים יותר. כסא גלגלים קל משקל הוא דוגמה מצוינת למוצר שמספק מקסימום תועלת גם מבלי שהעלות תעלה, ובהתאם אין פלא שיותר ויותר אנשים שזקוקים לפתרון התניידות בוחרים באופציה הזו.

כושר הנשיאה המרבי של כסא גלגלים קל משקל

כשבוחרים מבין כל דגמי כסאות הגלגלים הקיימים כיום, כושר הנשיאה המרבי של כל כסא הוא מן הסתם שיקול מרכזי שמעיד גם על עמידות המוצר. בהקשר זה כדאי לדעת שגם כסא גלגלים קל משקל יכול לשאת משקלים גבוהים של 120-130 ק"ג, כך שהם מתאימים לרוב רובם של בני האדם שזקוקים לעזרה כדי להגיע ממקום למקום.

אלומיניום מתקדם ומגוון מידות

המפתח למשקל הקל של כסא הגלגלים הוא החומר שממנו הוא מיוצר – אלומיניום. אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר כיום, בעיקר בזכות השילוב בין המשקל הנמוך לחוסן הגבוה. כשמוסיפים לכך את העמידות לקורוזיה ואת המראה המינימליסטי האסתטי של האלומיניום, התוצאה היא תמורה מלאה לכסף לכל מוצר מחומר גלם זה ובפרט לכסאות הגלגלים קלי המשקל.

עוד כדאי לדעת שניתן למצוא כסא גלגלים קל משקל בשלל מידות, ובפרט ישנו חופש בחירה מלא לגבי הרוחב – כדי שלאדם שיתנייד באמצעות אותו כסא יהיה נוח לשבת עליו.

משקל של כ-10-12 ק"ג בלבד

היתרון העיקרי של כסא גלגלים במשקל קל הוא מן הסתם המשקל הנמוך. בזכות המשקל הנמוך ניתן למשל להכניס בקלות ובפשטות את כסא הגלגלים לתא המטען של הרכב וגם לשלוף אותו משם בסוף הנסיעה – פתרון אידיאלי לאנשים שזקוקים לעזרה בהתניידות ומנהלים חיים פעילים שכוללים נסיעות מרובות (לקניות / לביקורים משפחתיים / לטיפולים רפואיים שונים / לטיולים במרחב הפתוח).

המשקל של כסא גלגלים מתקדם בקטגוריה זו הוא לרוב סביב ה-10-12 ק"ג, וישנם דגמים אפילו קלים יותר. בכל מקרה המקסימום הוא עד 20 ק"ג, כך שאין צורך בכוח פיזי רב כדי להכניס את הכסא לתא מטען או להוציא אותו משם, וכל אחד וכל אחת כמעט יכולים לעשות זאת בקלות.  

דילוג לתוכן