בריאות,  כללי,  ספורט

עוד לא השתמשתם במכשיר אליפטיקל?

בני האדם נועדו להליכה. יש לנו רגליים, וגם רגליים ארוכות ביחס לגוף. הרבה ממאסת השריר שלנו נמצאת ברגליים, הרבה דם, הרבה כוח, ובקיצור – הרגליים שלנו הם כלי עבודה רציני. אליפטיקל מפעיל את כל שרירי הרגליים, אך לא נעצר שם. השימוש במכשיר כושר זה מפעיל שרירי ליבה, את שרירי היציבה, ויוצר סימביוזה והרמוניה בין קבוצות שריר שונות.

בעידן המודרני בו אנו חיים הרבה מהיום על כיסא, הכוח הפוטנציאלי של הרגליים לא עובד, והמון בעיות בריאותיות מתחילות על רקע זה. הישיבה הממושכת היא ממש סכנה לבריאות, והשימוש באליפטי הוא מנת בריאות וכושר שמגיעה לגוף שלכם, ויפה שעה אחת קודם.

היתרונות של אליפטיקל:

  1. חיזוק משמעותי לשריר הלב ומערכת הנשימה
  2. שרפה אינטנסיבית של קלוריות – הרבה מעבר להליכון
  3. שמירה על כושר אחרי פציעות – פחות לחץ על מפרקים
  4. עבודה על פלג גוף עליון ותחתון במקביל
  5. שיפור היציבה ושיווי המשקל
  6. עבודה מדיטטיבית ועמוקה
  7. חיזוק משמעותי לשרירי הרגליים ושרירי הליבה
  8. חיזוק הכושר הגופני וזרימת הדם מבלי לסכן את המפרקים (כפי שקורה בריצה למשל)

ישנם עוד מספר יתרונות לאליפטיקל, אך כפי שאתם בוודאי כבר מבינים, הרי שהמכשיר הזה הוא ממש מתנה לבריאות שלכם ושל המשפחה שלכם, כאשר היתרון השמיני – שמירה על מפרקים בריאים מבלי להתפשר על עוצמת האימון, דורשת הסבר והעמקה כי יתרון זה הוא אולי החשוב ביותר.

כושר גבוה בלי מתח על המפרקים

אחת מהבעיות הקשות שספורטאים פוגשים במהלך הקריירה שלהם, ומדובר בחובבנים ומקצוענים כאחד, זה שחיקה אינטנסיבית של המפרקים. בין אם מפרקי הברכיים, הקרסוליים, ואפילו מפרק האגן, הספורט הנפוץ ביותר – ריצה (או הליכה \ ג'וגינג), מהנה, ממכר, אך עלול להיות מסוכן.

לא רק הרגליים עלולות לסבול מנזקים מצטברים של לחץ על המפרקים. בריצה והליכה מהירה, כמו גם בעליה ובעיקר בירידה במדרגות, ישנו לחץ על עמוד השדרה, ולעיתים זה יוצר תופעות לוואי לא נעימות ואפילו מסוכנות. פריצת דיסק, בלט דיסק, נימול, כאבים, אפשר להימנע מכל אלו כאשר מתאמנים עם אליפטיקל במקום עם מכשיר ריצה, בעיקר אם אתם רגישים בגב התחתון או בברכיים.