הכל לבית,  הכל למשרד,  כללי,  שירותים מקצועיים

פנל לפרקט – קפיצת מדרגה של העיצוב

העיצוב החדיש נותן לבתים מראה יוקרתי והוא כולל גם את הרצפה העשוייה פרקט, הרי דווקא היא נותנת את המראה העתיק והחם, אז פנל לפרקט הוא הדרך להתאים לה עיצוב יוקרתי חדש. התאמת הפנל לפרקטים היא מושלמת כיוון שאת הפרקט ניתן לצבוע וכך אפשר להתאים את הגון שלו לזה של הריצפה. הניקוי שלו אינו דורש אלא לחות מעטה כיוון שהוא דומה לפלסטיק וכך הוא מגן על הפרקט עצמו. 

ישנם פנלים לפרקט בגבהים שונים ובמידות שונות. החל ב-6 או 8 ס"מ ועד ל-13 ס"מ. ככל שהחדר קטן יותר נשתמש בפנל נמוך יותר אבל מצד שני, ככל שנרצה להדגיש את המסגרת של החדר, כך נבחר בפנל גבוה יותר. יש, כאמור, פנלים במידות שונות. המרכיב יטול את מידות החדר ויזמין פנלים לפיהן. בשעת ההרכבה, הוא יצטייד במסור של קרניזים ויוכל לחתוך את הפנלים לפי הצורך. פנל לפרקט עשוי משבבי עץ וההרכבה שלו קלה. 

איך מרכיבים פנל לפרקט?

החלקים של הפנל נדבקים אחד לשני באמצעות דבק חם. הוא מותקן בתוך האקדח ומתחמם באמצעות חשמל. הניחו אותם מול הקיר והזריקו בינם לבין הקיר דבק סיליקון. בשלב הזה יש להעביר חוטי חשמל, כבלים ושאר חוטים שאנחנו מעדיפים להחביא מאחורי הפנלים. עכשיו הזמן להזריק דבק חם בין הפנלים לקיר במספר נקודות לאורכו ואז להצמיד את הפנלים בעוצמה ידנית. הדבק החם ישמור את הפנלים צמודים לקיר בעוד הסיליקון לוקח לעצמו את הזמן להתייבש. כמובן שההוראות האלו הן כלליות כי יש לדעת מהי שכבת הקיר העליונה ולהתאים את סוג הדבק אליה. 

הפנלים לפרקט הם המסגרת של החדר והם מושכים היטב את העין. לכן ההתאמה של הצבע שלהם לפרקט עצמו היא חשובה. ככל שהפרקט כהה והגון החום שלו עמוק, חפשו את הפנל שיהיה כהה ממנו בדרגות ספורות בלבד, אולי שתי דרגות. במקביל, ככל שבחרתם פרקט בהיר יותר, כך יהיה לכם משחק חופשי עם גוני הפנל ואולי אפילו תעזו לבחור פנל לפרקט שהוא בהיר יותר ממנו.