בריאות,  כללי

מה זה אומר TURP ומה עושים עם זה? 

אחת מהתופעות שלא מעט דברים סובלים מהן, היא תופעה של TURP, כלומר, של ערמונית מוגדלת. הבעיה עם ה TURPהיא שכאשר הערמונית הולכת וגדלה, היא עלולה להשפיע מאוד על איכות החיים. היא מתחילה ללחוץ על השופכה וכך למעשה היא מפריעה להטלת השתן. עוד לפני שנדבר על הטיפול ב TURP יש להכיר את התסמינים. למשל, זרם השתן מאוד נחלש וקיים קושי משמעותי שרק הולך וגובר בהוצאת השתן. גברים רבים שסובלים מהתופעה הזאת גם מדווחים על הרגשת חוסר התרוקנות. לכן, אם גם אתם סובלים מתופעות כאלה ואחרות,  רצוי מאוד להיות ערים לעניין. כפי שקורה בהרבה מקרים רפואיים אחרים: גם כאן גילוי מוקדם יותר של הבעיה מסייע למצוא את הפתרונות הנכונים ולטפל בה כראוי. 

TURP – נתונים שצריך להכיר

ראשית, למרות שיש תסמינים שחוזרים על עצמם אצל גברים רבים, בסופו של דבר זה לא לגמרי זהה אצל כל הגברים. שנית, הגיל שמאפיין את תופעת ה TURP הוא בדרך כלל גיל 50. לעומת זאת, סביב גיל 80 אנחנו יכולים לראות שכבר כ80% מהגברים יסבול מהתופעה, כך שזה בהחלט משהו שהולך וגדל עם השנים. ברוב המקרים, כאשר מדברים על TURP הטיפול המומלץ יהיה ניתוח. יחד עם זאת, פעמים רבות הניתוח יוצא לגברים אחרי שיתבצעו טיפולים אחרים, כמו שינוי אורח החיים ומעקב רפואי סדיר.

מתי הניתוח הוא הבחירה הנכונה?

הרופאים המומחים בתחום של TURP יציעו ניתוח במקרים שונים. למשל, כאשר מתגלות אבנים בשלפוחית השתן או כאשר ישנה אי ספיקת כליות שנגרמת כתוצאה מהערמונית המוגדלת. כאשר ישנם מצבים של דלקות ודימומים שחוזרים על עצמם גם אז הרופאים לרוב ימליצו על ניתוח. מה שחשוב להבין שזה שלמרות שהניתוח הזה מאוד נפוץ בישראל ובעולם כולו, צריך להיות רופא מומחה כדי לבצע אותו. לכן, במידה ואתם צריכים לעבור ניתוח כזה, רצוי מאוד לבדוק במי אתם בוחרים ואיזה רופא יהיה אחראי על העניין. אחת מהדרכים לבחור רופא מתאים היא לבדוק מה הרזומה שלו והאם גברים אחרים שעברו אצלו את הניתוח, או טיפולים אחרים, ממליצים עליו בחום. 

דילוג לתוכן