בריאות,  כללי

מהו צילום תלת ממד של הרחם ולמה עושים אותו?

נשים רבות במיוחד בשנים האחרונות מגלות שלהיכנס להיריון זה לא תמיד כל כך פשוט כפי שדמינו לעצמן. ישנן נשים הסובלות מקושי להיכנס להיריון והן מתחילות לעבור תהליך מול הרופא על מנת לזהות מה גורם לכך שהיא לא נכנסת להיריון. בנוסף, אם יש בן זוג לצידה, הוא במקביל יעבור גם כן בדיקות וטיפולים על מנת לשלול כי הבעיה נמצאת בזרע שלו. אחת הדרכים החדשניות ביותר והמדויקות ביותר הוא ביצוע צילום תלת ממד של הרחם, כך ניתן באופן מדויק וברור לזהות את מה שקורה לאישה בתוך רחמה ולהציע טיפול אפקטיבי יותר בהתאם למצבה.

מהו צילום הרחם ואיך זה מתבצע?

לקראת טיפולי פוריות, ישנן נשים שיופנו על ידי הרופא שלהן לצילום תלת מימד של הרחם על מנת לבדוק את הרחם בצורה מעמיקה יותר ולקבל תמונה ברורה יותר למצב הפנימי בגופה. למעשה, בצילום ניתן יהיה לזהות האם המטופלת סובלת מבעית פוריות שמקורה בחסימה ברחם או בחצוצרות.

חשוב לדעת כי הבדיקה נעשית רק לאחר שהאישה קיבלה את הווסת בין היום ה 10 ליום ה 14 למחזור וזאת משום לקרישי דם עלולים לשבש את תוצאות הבדיקה. מה גם נאסר על האישה לקיים יחסי מין עד ליום הצילום שכן צילום רחם זו בדיקה פולשנית שעלולה לפגוע בהיריון צעיר.

אין יותר מידי הכנות לקראת הבדיקה, ונשים רבות חוששות מקיום הבדיקה כי היא פולשנית ואינה נעימה, לכן רופאים ממליצים לקחת משכך כאבים כשעה לפני הצילום וכך השפעת הכדור כבר תחל בסיום הצילום. מעבר לכך, הצילום עורך כחצי שעה בעיקר בגלל ההכנות הרבות בפועל הצילום עורך דקות ספורות בלבד.

לסיכום, צילום בתלת מימד של הרחם הוא אחד הכלים היעילים ביותר והמתקדמים ביותר שרופאים רבים בארץ וברחבי העולם נעזרים בו על מנת לסייע לנשים שסובלות מקשיים להיכנס להיריון. מצד אחד ניתן לבדוק אם ישנן חסימות שמונעות את הכניסה להיריון המיוחל או שישנה סיבה אחרת וכך ניתן לתת את הטיפול הנכון על מנת שבסופו של תהליך היא תוכל לצאת בידיים מלאות מחדר הלידה.

דילוג לתוכן