אירועים,  כללי,  שירותים מקצועיים

איך לבחור כסאות בר לבית?

המטבח הפך בשנים האחרונות למרחב מרכזי ומושקע במיוחד בבתים רבים. בפרט נהוג ליצור את המטבח כחלל פתוח, ובמקרה כזה נדרשת חציצה טבעית בינו לבין שאר הבית – בעיקר באמצעות דלפק. ישיבה נוחה לצד הדלפק מחייבת כסאות בר, ובעמוד זה תמצאו המלצות וטיפים שיעזרו לכם לבחור את הכסאות האופטימליים עבורכם.

קודם כל נוחות

בכל בחירה של פריטים למרחב המגורים מוקדשת באופן טבעי תשומת לב רבה לפן האסתטי – אבל כשבוחרים כסאות לבר הביתי, כדאי מאוד להתחיל קודם כל בפן הפונקציונלי, ובמיוחד לוודא שהכסאות יהיו נוחים עבורכם.

הגובה של כסא בר סטנדרטי הוא 65 ס"מ, ולכן הוא מתאים לברים בגובה 85-100 ס"מ. הרוחב של כסאות הבר וגם העומק שלהם נעים בדרך כלל בין 40 ס"מ ל-45 ס"מ, ומתאימים לרוב בני האדם. כשיש צורך בכיסאות גדולים במיוחד, נדרשת הזמנה אישית. כמו כן מומלץ להעדיף כסאות עם משענת שמספקים תמיכה ומבטיחים יציבה נכונה.

התאמה לדלפק

השיקול השני בבחירת כסאות בר הוא התאמה לדלפק. ראשית, מבחינת מספר הכסאות שתזמינו. למעשה, תכנון נכון מוביל לבניית דלפק שיתאים למספר הכסאות הרצוי בהתאם למספר בני הבית, אבל אם כבר יש דלפק נתון חשוב לוודא שיש מספיק מקום לכל הכסאות שתזמינו. שנית, רצוי שתהיה הרמוניה נעימה לעין בין הכסאות לבין עיצוב הדלפק. כמובן שלא חובה להשתמש בגוון זהה, אבל ניגוד חריף מדי עלול לפגוע בעיצוב המטבח.

כסאות בר עם עיצובים מעניינים

כסא אולי נתפש כפריט סטנדרטי למדי, אבל היום יש גם כסאות בר עם עיצובים מעניינים שיכולים להפיח רוח חיים במטבח בעל מראה מעט משעמם או עייף. מצד שני, אם המטבח חדש, מושקע ומסוגנן, כדאי להעדיף כסאות סטנדרטיים שלא יגנבו את הפוקוס מהאלמנטים האחרים בחלל.

עמידות ללא פשרות

עוד היבט פונקציונלי משמעותי הוא העמידות של כסאות הבר. אין טעם לרכוש כסאות זולים שיחזיקו מעמד תקופה קצרה בלבד. בלאי מהיר יחייב אתכם להחליף את הכסאות לעיתים קרובות, כך שבסופו של דבר ההוצאה תהיה גבוהה למדי – ושלא לצורך. בהתאם מומלץ לרכוש את כסאות הבר אך ורק מחנות רצינית ואמינה. 

דילוג לתוכן