דלתות פנים – דברים שכדאי לדעת לפני שמזמינים

לבית

רכישת דלתות פנים חדשות לבית היא משימה שבדרך כלל מותירה אותנו פעורי פה, כאשר אנו נחשפים להיקף ההוצאה שעלינו לבצע. המדובר למעשה ברכישה של בדרך כלל 4 דלתות לפחות, שכל אחת מהן דורשת פירוק של הדלת הקודמת, הרכבה של הדלת החדשה וכמובן הדלתות עצמן שעלותן יכולה להיות גבוהה למדי. במצב זה, אנו עשויים לחפש את האופציה הזולה ביותר, אופציה שאולי קורצת לנו כעת אך עלולה להתברר כבחירה קטסטרופלית בהמשך הדרך. לפני שאתם מזמינים דלתות פנים כדאי לדעת מספר דברים, שאת עיקרם ריכזנו עבורכם בשורות הבאות.

מחיר דלתות פנים – לא תמיד כדאי לבחור בזול ביותר

הדבר הראשון הוא עניין המחיר. דלתות פנים איכותיות מתחילות בסכומים שהם מעל 1,000 שקלים לדלת. על מחיר זה יש להוסיף אלמנטים דקורטיביים כמו פסי כרום, ידיות מהודרות, גילופי עץ וכדומה, כשכל עיטור כזה יכול לבוא לידי ביטוי בסכומים של מאות שקלים לכל אחת מן הדלתות. תוכלו למצוא דלתות בסכומים נמוכים יותר מאלו, אך בדרך כלל מדובר בדלתות באיכות נמוכה שבתוך זמן קצר יסבלו מקילופים, התנפחויות וכדומה. על כך יש להוסיף עלויות התקנה והובלה, שגם הן כרוכות במאות שקלים לכל דלת.

מילוי דלת – רשת קרטון מול פלקסבורד

מילוי הדלת הוא נושא חשוב נוסף בתחום של דלתות פנים, שמגיעות עם שני סוגי מילוי מרכזיים. המילוי הראשון והפשוט הוא מילוי של רשת קרטון, שמטרתה היא להעניק משקל ויציבות לדלת, ולייצר רמה מסוימת של איטום לרעש. יעילותה של רשת הקרטון היא נמוכה מאוד ומילוי זה נחשב מילוי באיכות ירודה. השפעתו של מילוי זה על המחיר היא משמעותית אך ברוב המקרים פשוט לא כדאי לבחור בו בגלל איכותו ובגלל חוסר היכולת שלו לאטום רעש. המילוי השני הוא מילוי פלקסבורד שמבוסס על עץ מעובד בעל חללים גליליים לכל אורכו. מילוי זה הוא יציב, עמיד וחזק הרבה יותר ומספק גם רמת איטום אופטימלית מרעש. מן הסתם, יש לו השפעה על המחיר, אך הוא שווה כל שקל.

ציפויי דלתות פנים – פורמייקה, למינטו ויריעות נדבקות

ציפוי הדלת הוא עוד נושא חשוב שעליו כדאי לדבר. דלתות פנים מסורתיות מגיעות בדרך כלל עם ציפוי פורמייקה שעובייה מגיעה ל 3-4 מ"מ. זוהי פורמייקה אמיתית שמציעה את רמת הגימור הגבוהה והאיכותית ביותר, אך יכולה להשפיע בצורה דרמטית על מחיר הדלת. פרט לפורמייקה ישנן כיום טכניקות ציפוי מגוונות שהידועה והשכיחה שבהן היא הלמינטו. ציפוי הלמינטו הוא ציפוי פורמייקה דקיקה מאוד, שאינה קרובה באיכותה לפורמייקה האותנטית ולכן מוזילה מאוד את עלות הדלת. ציפויים נוספים יכולים להתבסס על ציפוי יריעה נדבקת שנחשב לציפוי הירוד ביותר, ובדרך כלל סובל מקילופים, שריטות ועיוותים בתוך חודשים ספורים. למינטו הוא פתרון סביר במרבית המקרים, אך אם יש לכם את התקציב הנדרש, כדאי להשקיע בפורמייקה אמיתית.

צירי דלתות פנים – צירים נסתרים מול צירים סטנדרטיים

צירי דלתות פנים, על אף שהם נחשבים לכאורה לעניין אלמנטרי, יכולים מאוד להשפיע על רמת שביעות הרצון שלכם מבחירת הדלתות. כיום ישנם צירים נסתרים שנחשבים לצירים האסתטיים ביותר ומעניקים גם חוזק מבני מעולה, אך עלותם בהתאם. צירים רגילים מבוססים כיום בדרך כלל על צירים מצופי כרום אלמנטריים שיודעים לספק את הערך הנדרש, אם כי בבחירה בצירים אלה כדאי לבחור באפשרות של שלושה צירים במקום שניים, על מנת להעניק לדלת יציבות רבה יותר, ולהימנע מדפורמציות בהמשך הדרך.

מנעול הדלת – מגוון אפשרויות חדשות שאינן מבוססות על מפתח רגיל

לבסוף, כדאי לדבר גם על נושא הנעילה. הנעילה המסורתית מבוססת על נעילת מפתח סטנדרטי וזאת אופציה נהדרת. יחד עם זאת, ישנם כיום מגוון מנעולים, שחלקם מבוססים על נעילה מגנטית. לנעילה זו היתרונות והחסרונות שלה, אך בעקרון היא מבוססת על היעדר לשון נעילה והסתמכות על כוח מגנטי. יתרונה המרכזי הוא בהפחתת רעש טריקת דלתות, אך חסרונה הוא רעש הנעילה והפתיחה של מנעול הדלת. עוד בהיבט זה, יש לקחת בחשבון את האפשרות של מנעול חד צדדי שמאפשר נעילה ופתיחה מבפנים, אך לא מבחוץ (ישנה אפשרות פתיחה מבחוץ למקרי חירום).

המידע באדיבות חברת דלתות שערי ברכה.

טלפון: 03-550-0596

כתובת: המרכבה 18, חולון.